SOLIDWORKSSOLIDWORKS 3B TASARIMSOLIDWORKS İPUÇLARI

SOLIDWORKS Toolbox Elemanları Kayıp yada Farklı mı Geliyor?

3.65KViews

SOLIDWORKS Professional ve Premium paketlerinin en büyük tercih sebebi olan SOLIDWORKS Toolbox ile zaman zaman sizde problem yaşamışsınızdır. Özellikle Toolbox klasöründen alıp kendi düzenlediğimiz parçalar, bir sonraki açışımızda düzenlendiği halde değil de standart hali ile karşımıza gelmekte. Gelin bu problemin temel sebebi olan ayarı beraber düzeltelim.

Öncelikle SOLIDWORKS Toolbox dosyaları default ayarlar ile kurulan bir bilgisayarda genelde “C:\SOLIDWORKS Data\“ klasöründe bulunur. Yine default ayarlarda Toolbox bileşenleri sadece bu klasör altındaki bileşenler olarak seçili gelmektedir

Eğer ayarlarımız yukarıdaki gibi yapılı ise, sizin düzenlemiş olduğunuz ve farklı kaydettiğiniz toolbox elemanları bir sonraki açılışta standart elemanlar ile yer değiştirecektir.

Yapmamız Gereken İse Çok Basit;

Eğer kendi düzenlemiş olduğunuz yada farklı bir lokasyona kaydedip çağırdığınız SOLIDWORKS Toolbox elemanlarını olduğu gibi çağırmak istiyorsanız aşağıdaki kutucuktan işareti kaldırmalısınız.

 

Sorun Çözüldü. Artık sizin de Toolbox elemanlarınız düzenlediğiniz konumdan düzenlediğiniz şekilde gelecektir.

Günümüzde uzun bir metinden ziyade kısa bir video daha geçerli, gelin bu işlemleri nasıl yaptığımızı birde videoyada izleyelim.

Herkese İyi Çalışmalar.

Diğer İpuçlarına Göz Atmayı Unutmayın.

SOLIDWORKS TOOLBOX Serisi

  • Toolbox Ayarlarını Düzenleme
  • Toolbox Parça İsimlerini Düzenleme
  • Toolbox Parçalarını Normal Parça Olarak Kaydetme.
Özhan KESİKBAŞ
YazarÖzhan KESİKBAŞ
Yazılım Teknik Müdürü
SOLIDWORKS Expert & PDM Administrator

2 yorum

Bir cevap yazın

LinksLinks2