SOLIDWORKSSOLIDWORKS İPUÇLARI

SOLIDWORKS LİSANSINIZI ONLINE ETKİNLEŞTİRME İLE PAYLAŞIN

1.84KViews

Bağımsız bir SOLIDWORKS lisansına sahipsiniz, ancak gün boyunca birden fazla bilgisayarda geçiş yaparak çalışmanız gerekiyor. Öyleyse, çalışmak istediğiniz her bilgisayar için lisansınızı devre dışı bırakmanız ve yeniden etkinleştirmenizin size ne kadar zaman kaybı yaratacağını biliyorsunuz. Bu eski yöntem yardım menüsünde bulunan etkinleştirme / devre dışı bırakma seçeneğinin kullanılmasıyla mevcut lisansınızı aktarmanıza imkan tanıyordu.  Bu sebeple SOLIDWORKS bu süreci daha da kolaylaştıracak ve hızlandıracak bir çözüm geliştirdi.

SOLIDWORKS online etkinleştirme, kullanıcıların nereye giderse gitsinler lisansların bireysel olarak atanmasına izin veren bir çevrimiçi lisanslama tanıtımıdır. Bu sistem, kullanıcıların her seferinde manuel olarak etkinleştirme / devre dışı bırakma ihtiyacı duymadan, SOLIDWORKS’ün kurulu olduğu herhangi bir bilgisayarda lisanslarıyla çalışmalarına izin vererek kullanıcı deneyimini geliştirir. Ek olarak, bu sistem içerisinde mevcut olan Çevrimdışı Mod ile kullanıcıların lisanslarını internet erişimi olmayan alanlarda iken bile 30 güne kadar lisans zimmeti yapmalarına imkan tanıyor.

SOLIDWORKS Çevrimiçi Lisansınızı Etkinleştirmek için sırasıyla aşağıdaki adımlara odaklanabiliriz;

1. İlk adım, SOLIDWORKS lisansını etkinleştirme sihirbazı ile devre dışı bırakmakla başlıyor.

2. Devre dışı bırakmak için, SOLIDWORKS’ü açın ve Yardım açılır menüsünden Lisansları Devre Dışı Bırak’ı tıklayın.

3. Lisans devre dışı bırakıldıktan sonra, www.mysolidworks.com adresinde oturum açın (yeni bir kullanıcı hesabı açmak için lütfen Özhan KESİKBAŞ tarafından yazılmış bu makaleye bakın).

4. Giriş yaptıktan sonra adınızın altındaki açılır menüden Yönetici Portalı’nı seçin. (Admin Portal)

5. Tek bir kullanıcı için çevrimiçi lisanslamayı etkinleştirmek için, firmanızın sahip olduğu ürünlerden çevrimiçi lisanslamaya dönüştürmek istediğiniz paketi seçin.

6. Ürün Ayrıntıları sayfasında, Çevrimiçi Lisanslama için Değiştir’i tıklatın.
Not: Çevrimiçi Lisanslamaya geçmek için mevcut SOLIDWORKS lisansınızın bu aşamdan önce devre dışı bırakılması gerekir.)

7. Lisans etkinleştirme türü Çevrimiçi olarak değiştirildikten sonra SOLIDWORKS’ü yeniden başlatın. İlk yeniden başlatmanın ardından, SOLIDWORKS bir hata mesajı görüntüleyecektir.
SOLIDWORKS’ü kapatın ve yeniden başlatın.

8. SOLIDWORKS’ün ikinci kez yeniden başlatılmasından sonra, MySolidworks.com için kullanılan giriş bilgilerini kullanabileceğiniz bir giriş menüsü ile karşılaşacaksınız. Bilgilerinizi girdikten sonra tekrar SOLIDWORKS’ü başlatın.

Bu aşamayı SOLIDWORKS  kurulum sihirbazında da gerçekleştirebilir ve lisansın erişimini mevcut bilgisayara açabilirsiniz.

9. SOLIDWORKS’e başarıyla giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede MySolidworks giriş bilgilerinizi kontrol etmenizi sağlayacak mavi bir simge göreceksiniz.

*Eğer internet erişimi olmayan çevrimdışı bir alanda lisansınızı kullanacaksanız bu adımda lisansı çevrimdışı moda almanız gerekecektir. (Take License Offline) Bu şekilde paylaşıma açılmış lisansı işlem yaptığınız bilgisayar üzerine zimmetlemiş olacaksınız.

Bu sistem ile SOLIDWORKS PDM hariç, tüm SOLIDWORKS ürünleriniz için çevrimiçi lisanslama sağlayabilirsiniz.  Çevrimiçi lisans aktivasyonunu bağımsız hale getirmek isterseniz 4. adımdaki değişimi tekrar yapmalısınız.

Daha fazla bilgi için, lütfen bir SOLIDWORKS 3D CAD teklifi isteyin veya bizimle iletişime geçin.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Yakup KARATAŞ
YazarYakup KARATAŞ
Solidworks Subscription Sales Manager
Solidworks Expert

Bir cevap yazın

LinksLinks2