SOLIDWORKS

SOLIDWORKS 2019 Sistem Gereksinimleri – Windows 8.1 Desteği Sona Erdi

4.56KViews

SOLIDWORKS 2019 çıktığından beri özellikle montajlarda gelen geliştirmeleri ile herkesin merakla beklediği ve yüklemek istediği sürümlerden birisi oldu. Bu yazımızda SOLIDWORKS 2019 Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler aktaracağım.

Her zaman olduğu gibi bu sene de SOLIDWORKS 2019 SP2 çıktığı zaman artık SOLIDWORKS 2018’den 2019’a geçme zamanın geldiğini tüm müşteri ve kullanıcılarımıza bildiriyoruz. SOLIDWORKS Servis Paketi 2’yi yüklemek istiyorsanız aşağıdaki yazımızdan gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

SOLIDWORKS 2019 SP 2 Çıktı – Servis Paketi 2 Yüklemeye Hazır

Gelelim asıl önemli noktaya; SOLIDWORKS 2019 Sistem Gereksinimleri
SOLIDWORKS 2019 ile birlikte artık Windows 8 ve 8.1 desteğini sonlandırdı.

Bu konu çok önemli! Çünkü takip ettiğimiz üzere bir çok müşterimiz ve kullanıcılar hala windows 8 veya 8.1 sürümlerini kullanmaktalar. Özellikle çok sayıda kullanıcısı olan müşterilerimizde gördük ki, her bilgisayar aynı windows sürümüne sahip değil.  Güncel SOLIDWORKS versiyonunu kullanabilmek için tavsiye ettiğimiz işletim sistemi Windows 10 64 bit olmaktadır. Windows 7 SP1 64 bit kullanıcıları da SOLIDWORKS 2019 kullanabilirler.

SOLIDWORKS Sistem Gereksinimleri ne SOLIDWORKS’den bakalım;

https://www.solidworks.com/sw/support/systemrequirements.html

SOLIDWORKS’ün Desteklediği Microsoft Ürün Versiyonları

SOLIDWORKS büyük oranda microsoft ürünleri ile ortaklaşa çalışmakta. Bu noktada aşağıdaki tablodan hangi ürünün yaşam döngüsü SOLIDWORKS’ün hangi versiyonunda sonlanacak izleyebilirsiniz.

Tabi burada yaşam döngüsünün sonlaması ile birlikte yaşam döngüsüne başlaması da önemli bir konu örneğin; Microsoft Office 2019 veya Office 365 kullanıcıları SOLIDWORKS 2019 SP2 ile artık destekleniyor. Bu neden önemli SOLIDWORKS 2019 SP2 den önce office 2019 ve office 365 desteği olmadığı için, SOLIDWORKS tasarım kısmında design table gibi excel destekli çalışan komutlar hata veriyordu. Her zaman tavsiye ettiğimiz gibi en iyi çalışan sürüm çoğunlukla en yeni sürümdür. :)

 

SOLIDWORKS Microsoft İlişkisine Gelirsek;

Microsoft, Windows 8 sürümündeki başarısızlıklar sonrası hızlı bir şekilde 8.1 sürümünü sunmuş fakat çok tutulmayan bu versiyonunda 9 Ocak 2018 tarihinde temel desteğini kesmişti.  SOLIDWORKS’te bu noktada Windows’un desteğini kestiği ürünlere desteğini keserek kendisini garantiye aldığını söyleyebiliriz.

Windows sürümlerinin yaşam döngüleri ile alakalı yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

 

Daha Fazlası İpucu İçin Tıklayınız;

Özhan KESİKBAŞ
YazarÖzhan KESİKBAŞ
Yazılım Teknik Müdürü
SOLIDWORKS Expert & PDM Administrator

Bir cevap yazın

LinksLinks2